Offset

Offset


چاپ افست  (Offset printing)  ، روش چاپی بسیار پرکاربرد است که در آن تصویر روی صفحه چاپ بر روی یک استوانه لاستیکی چاپ می شود و سپس به کاغذ یا مواد دیگر منتقل می شود. سیلندر لاستیکی انعطاف پذیری بالایی دارد. و اجازه چاپ بر روی چوب ، پارچه ، فلز ، چرم و کاغذهای خشک را نیز می دهد.

چاپ افست روش اصلی است که برای چاپ مجلات ، کتاب ها ، کتابچه های راهنما ، بروشورها ، قطعات پست الکترونیکی ، سربرگ ها . پوسترها و برچسب ها و بسته بندی های کاغذی استفاده می شود.

در چاپ‌افست ، ماده ای که چاپ می شود. نه از سطح صفحه چاپ بالا می رود (مانند کاغذ چاپ) و نه در زیر آن فرو می رود. در عوض ، با سطح صفحه هم سطح است.از مزایای چاپ افست در مقایسه با سایر روش های چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد : بالاترین کیفیت چاپی و ماندگاری آن  با جزئیات بیشتر، طول عمر صفحه چاپ بیشتر از پرسهای لیتو مستقیم است زیرا تماس مستقیمی بین صفحه و سطح چاپ وجود ندارد. صفحات به درستی ساخته شده با جوهرهای بهینه ممکن است به طول اجرای بیش از یک میلیون نمایش برسند.چاپ افست تصاویر واضح و تمیز را تولید می کند و به راحتی چاپ می کند.سرعت و حجم چاپ بالا ، مقادیر زیادی را می توان با هزینه موثر چاپ کرد.همچنین ماندگاری و سرعت بالا تولید کلیشه‌ی چاپی.

سه دستگاه غلتک اصلی در دستگاه چاپ افست وجود دارد

  •       یک غلتک صفحه ای ، که یک ورق آلومینیوم را با طرح  حک شده بر روی آن نگه می دارد ·  
  •      غلتک پتو ، ساخته شده از لاستیک قابل مشاهده·    
  •    غلتک چاپی ، که ورق کاغذ را حمل می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *